Szkolenia w górach

Szkolenia w górach

W ostatnich latach na rynku szkoleń pojawiło się mnóstwo firm specjalizujących się w tej branży. Oferowane są klasyczne szkolenia dla firm w formie warsztatów czy wykładów, jednak wśród przedsiębiorstw coraz większą popularnością cieszą się wyjazdowe szkolenia w górach, których główną przyczyną staje się zintegrowanie pracowników. Często wyjazdy w góry traktowane są bardziej jak imprezy integracyjne, niż typowe szkolenie mające na celu podnoszenie kwalifikacji. Firmy decydują się na drogie wyjazdy zagraniczne, jak i warsztaty w kraju – organizowane w miejscach wypoczynkowych, rekreacyjnych, choćby w Kotlinie Kłodzkiej.

Warto więc znaleźć „złoty środek”, czyli połączyć warsztaty edukacyjne z humorem i dobrą zabawą w atrakcyjnym miejscu. Niewątpliwie odchodzi się dziś od szkoleń organizowanych w formie wykładu, trenerzy wybierają bardziej interaktywne formy przekazania wiedzy. Organizując szkolenie warto, więc wybrać miejsce, gdzie będzie oprócz tradycyjnej sali będzie miejsce dla jego uczestników na świeżym powietrzu.

Idealnym rozwiązaniem są miejscowości położone w górach, dają bowiem mnóstwo możliwości. Szkolenie w górach prowadzone w sali ze wspaniałym widokiem, na górskie szczyty niewątpliwie każdemu umili zajęcia. W czasie wolnym istnieje możliwość spacerowania, jazdy na rowerze czy też innych form aktywnego odpoczynku. Wieczorami można zorganizować prawdziwe, góralskie ognisko i biesiadę – z przyśpiewkami i grzańcem, zimą natomiast warto urządzić kulig – jest to naprawdę świetna forma integracji zespołu. Organizując szkolenie dla pracowników dużych firm, korporacji położonych w aglomeracjach miejskich warto zastanowić się jednak nad mniejszymi miejscowościami – z dala od zgiełku i hałasu miasta. Przykładem takiego miejsca na szkolenie jest urokliwe Stronie Śląskie. Małe mieściny tworzą one prawdziwy klimat górskich miejsc, brak wszędzie dostępnych typowo miejskich rozrywek wymuszają jednocześnie na uczestnikach większe skupienie i uwagę.

Bezsprzecznie należy zauważyć, że najważniejszym punktem szkolenia jest jego merytoryczny program oraz umiejętność przekazania wiedzy przez trenerów. Ogromne znaczenie ma jednak miejsce na szkolenie, gdzie będzie ono zorganizowane. Im więcej możliwości, tym wzrasta ranga szkolenia a tym samym zadowolenie uczestników, a na rym przecież wszystkim zależy najbardziej.